Pomysł na weekend: Rzym. Gdzie nocować w Rzymie?

Rzym jest jednym z tych miast, w którym można spędzić nieskończoną ilość czasu. Bez konkretnego planu, krążąc wąskimi uliczkami, pośród niezliczonych zabytków, monumentalnych, iskrzących w słońcu fontann, kawiarni z daleka pobudzających aromatem świeżo palonego espresso i gwarnych restauracji, obserwując jak toczy się miejskie, jednak w porównaniu z innymi stolicami dość leniwe, rzymskie życie.

 

 

 

Gdzie nocować w Rzymie?

 

 

 

Weekend w Rzymie

 

 

Dzięki niedrogim i szybkim połączeniom lotniczym między Polską a Rzymem (Ryanair ląduje na lotnisku Ciampino a Wizzair również na nieco bardziej oddalonym Fiumicino) miasto to jest świetną opcją nie tylko na dłuższy urlop ale też na krótki, około weekendowy wypad, który ekspresowo ładuje baterie.

 

Ja wybrałam podróż Ryanairem na położone niedaleko centrum miasta lotnisko Ciampino. Dzięki autobusom bardzo szybko i niedrogo (4 euro, bilety do kupienia na miejscu lub online ze zniżką 15%, na stronie przewoźnika Terravision) docieram na dworzec Termini, z którego dalej można już poruszać się metrem lub pieszo, ponieważ jest on położony niedaleko większości kluczowych dla tak krótkiego wypadu atrakcji.

 

 

 

Mój hotel w Rzymie – The Spanish Suite

 

Opcji noclegu w Rzymie jest bardzo wiele – zawsze świetnym rozwiązaniem jest wynajęcie mieszkania lub pokoju przez airbnb.com (z reguły cenowo wychodzi podobnie jak hotel, a do dyspozycji macie całe miejsce z kuchnią), jednak tym razem zdecydowałam się na uroczy, niewielki hotel The Spanish Suite(8,9/10 na Booking.com) schowany w zabytkowej kamienicy w jednej z wąskich, cichych uliczek odchodzących od placu ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi.

 

W The Spanish Suite panuje bardzo kameralna atmosfera – jest zaledwie 5 przytulnych, jasnych pokoi. Miejsce jest tak niewielkie, że nie ma nawet wspólnej restauracji – co jest akurat dużym atutem, bo dzięki temu śniadanie serwowane jest codziennie do łóżka (!) o dowolnej, wybranej przeze mnie godzinie. Jako rasowy śpioch nie mogłam wymarzyć sobie lepiej!  🙂

Dodatkowo młodzi właściciele tego miejsca świetnie mówią po angielsku, są supermili oraz niezwykle pomocni – dzięki nim mogłam szybko zarezerwować bilety do Muzeum Watykańskiego, którego serwis transakcyjny nie przyjmował mojej karty kredytowej.

 

 

 

 

 

 

Polecane dzielnice

 

Inne miejsca do spania? Jest cała masa niedrogich ofert w okolicy dworca Termini (zaleta: bilskość węzła komunikacyjnego), ale różnie mówi się o bezpieczeństwie tej okolicy.

Na pewno dużo ciekawszą i bezpieczniejszą opcją wydaje się  Spagna i Barberini (historyczne centrum, wszędzie można dojść  pieszo – ogromna oszczędność czasu!) lub Trastevere – spokojna, uroczna, nieco bardziej „alternatywna“ i od jakiegoś czasu bardzo modna dzielnica po drugiej stronie Tybru.

Duże zaplecze noclegowe w naprawdę dobrych cenach znajdziecie też w okolicach Watykanu – do historycznego centrum trzeba kawałek przejść, ale z pomocą przychodzi także metro.

 

PS. Noclegu szukajcie przez booking.com (Tu znajdziecie kod zniżkowy 50 zł do Booking.com na pierwszą rezerwację) albo AIRBNB – jeżeli jeszcze nie macie tam konta to łapcie mój kod zniżkowy na 110 zł przy pierwszej rezerwacji >> KLIKNIJ TU 

Weekend w Rzymie

 

 

A Wy, gdzie spaliście w Rzymie?

Dajcie znać w komentarzu jakie miejsca polecacie! 🙂

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply